Рішенням 36 сесії Вінницької обласної ради 6-го скликання від 30 квітня 2015 року № 872 перейменований Вінницький обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників на комунальний вищий навчальний заклад "Вінницька академія неперервної освіти"
Рішенням Вченої ради КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» та на пропозицію кафедри (протокол №6 від 27.05.15 р.) відбулася зміна назви з «методології та управління освітою» на «управління та адміністрування», яка стала її правонаступницею.
Кафедра «Методології та управління освітою» була створена 1 вересня 2005 року. ЇЇ очолила к.п.н. Юрчук Л.М. Викладачі кафедри роблять вагомий внесок у розвиток системи післядипломної освіти регіону. На базі кафедри створений Центр польської мови і культури імені Я.І. Падеревського. Центр провів ряд різноманітних заходів в галузі науки, освіти, культури, започаткував багатостороннє співробітництво та розширив вже налагоджені взаємозв’язки з державними, громадськими установами, активно співпрацює з обласним відділенням україно-польського товариства «Україна-Польща»; польською організацією «Будинок польський»; культурно-просвітницькою спілкою поляків м. Вінниці. Започаткована співпраця з центром післядипломної освіти м. Вроцлава і Єлена Гура, яка надає можливість викладачам кафедри долучитись до спільних Європейських проєктів у галузі освіти.
З 1 вересня 2015 року кафедра діє як "кафедра управління та адміністрування".З 2016 року працює науково-методична лабораторія управління та адміністрування та наукова школа «Розвиток інноваційної компетентності керівних та педагогічних кадрів».
До складу кафедри управління та адміністрування входять: 3 доктори наук з державного управління, професори – Жарая С.Б., Халецька А.А. та Радиш Я.Ф., 1 доктор економічних наук, професор – Мазур Г.Ф., 1 доктор педагогічних наук, професор – Василенко Н.В., 3 кандидат наук з державного управління, доценти – Халецький А.В., Герасимюк К.Х. та Кухарчук П.М., 2 кандидати педагогічних наук, доценти – Семко М.І., Києнко-Романюк Л.А. та Пойда С.А., старший викладач, доктор філософії з публічного управління та адміністрування – Поважук О.П. Усі працюють на постійній основі. Викладачі кафедри мають високий рівень фахової підготовки, досвід науково-дослідної та навчально-методичної роботи. Кафедра управління та адміністрування забезпечена відповідними програмами.
У 2016 році комунальний вищий навчальний заклад "Вінницька академія неперервної освіти" отримав ліцензію на здійснення освітньої діяльності щодо підготовки фахівців за напрямом – "Управління та адміністрування", за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування", освітньо-кваліфікаційного рівня "Бакалавр", в кількості 25 осіб денної та 25 осіб заочної форми навчання за кошти юридичних та фізичних осіб. Академія має необхідне кадрове забезпечення та матеріально-технічну базу для здійснення професійної підготовки фахівців за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування" .
У 2017 та 2018 році комунальний вищий навчальний заклад «Вінницька академія неперервної освіти» розширив ліцензований обсяг здійснення освітньої діяльності щодо підготовки фахівців за напрямом – 28 «Управління та адміністрування», за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування», освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр». Відповідно до рішення засідання Ліцензійної комісії МОН України від 16 серпня 2018 року протокол №105 (наказ МОН України від 16.08.2018 р. № 1383-л) розширено провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти з підготовки здобувачів ступеня вищої освіти «магістр» з галузі знань 28 «Публічне управління та адміністрування» за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» зі збільшенням ліцензованого обсягу до 180 осіб (з урахуванням терміну навчання).Відповідно до рішення Акредитаційної комісії від 27 грудня 2018 р. протокол №133 (наказ МОН України від 08.01.2019 №13) акредитовано освітньо-професійну програму "Публічне управління та адміністрування" за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.1 березня 2019 року відбулася перша в історії Академії та кафедри урочиста церемонія вручення дипломів 50 магістрам спеціальності "Публічне управління та адміністрування".Відповідно до рішення Акредитаційної комісії від 6 червня 2018 р. протокол №136 (наказ МОН України від 12.06.2019 №821) акредитовано освітньо-професійну програму "Публічне управління та адміністрування" за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти.
У червні 2019 року відбувся випуск 19 бакалаврів спеціальності "Публічне управління та адміністрування".Відповідно до рішення засідання Ліцензійної комісії МОН України від 16 серпня 2019 року протокол №147 (наказ МОН України від 16.08.2019р. № 951л) розширено провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти з підготовки здобувачів ступеня вищої освіти «магістр» з галузі знань 28 «Публічне управління та адміністрування» за спеціальністю 281 "Публічне управління та адміністрування" зі збільшенням ліцензованого обсягу з 180 осіб до 240 осіб (з урахуванням терміну навчання).Відповідно до наказу МОН України від 17.10.2019 р. № 971-л) розширено провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти з підготовки здобувачів ступеня доктора філософії третього (освітньо-наукового) рівня з галузі знань 28 "Публічне управління та адміністрування" за спеціальністю 281 "Публічне управління та адміністрування" з ліцензованим обсягом 32 особи (з урахуванням терміну навчання). 23 грудня 2019 року зараховано перших аспірантів.
28 лютого 2020 року відбувся другий випуск 116 магістрів з публічного управління та адміністрування, а в серпні 2020 року - випуск 20 бакалаврів.19.11.2020 р. Комунальний вищий навчальний заклад "Вінницька академія неперервної освіти" перейменовано на Комунальний заклад вищої освіти "Вінницька академія безперервної освіти" у зв’язку з внесенням змін у найменування академії та затвердженням Статуту академії у новій редакції рішенням №992 4 сесії 7 скликання Вінницької обласної Ради від 29 жовтня 2020 р. У березні 2021 року відбувся третій випуск 125 магістрів спеціальності.2022 рік - 87 магістрів з публічного управління та адміністрування.У березні 2023 році випустилося 97 магістрів з публічного управління та адміністрування, а в липні 2023 року - 10 бакалаврів з публічного управління та адміністрування.22.11.2023 року акредитовано Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти - освітньо-наукову програму "Публічне управління та адміністрування" за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти (Сертифікат №6165 від 22.11.2023).
За 2024 рік здобули ступінь вищої освіти: "Доктор філософії" - 4 аспірантки, "Магістр" отримали 100 випускників та "Бакалавр" - 11 студентів.
Наукова проблема, над якою працює кафедра:
темою Академії «Розвиток управлінських та психолого-педагогічних засад в контексті сталого розвитку України як Європейської держави» (0123U102465), та темою кафедри "Розвиток соціокомунікативних механізмів публічного управління в контексті сталого розвитку та Євроінтеграції"
Основними напрямами діяльності кафедри є:● підготовка фахівців зі спеціальності 281"Публічне управління та адміністрування" за освітніми рівнями "Бакалавр", "Магістр", "Доктор філософії" з числа осіб наступних рівнів вищої освіти: початкового (молодший спеціаліст, молодший бакалавр); першого (бакалавр); другого (спеціаліст, магістр); наукового (доктора філософії) що здійснюється протягом двох, півтора та чотирьох років навчання за денною та заочною формами; ● удосконалення навчально-методичної підготовки керівників та їх заступників, вчителів і педагогів закладів освіти області під час підвищення ними кваліфікації шляхом їх залучення до різноманітних форм у навчальний час;● підвищення професійної компетентності педагогів закладів ЗСО, озброєння їх сучасними технологіями та методиками навчання та консультування та формування ключових компетентностей учнів в умовах НУШ. Зазначених трудових функції учителя та керівника ЗЗСО члени кафедри навчають реалізовувати, як у період підвищення кваліфікації керівників та педагогічних працівників на фахових курсах, так і в міжкурсовий період шляхом проведення авторських та тематичних курсів, тренінгів та інших форм інтерактивної та проектної роботи.
Місією кафедри
Стратегічна мета кафедри
Василенко Надія Володимирівна
Завідувач кафедри управління та адміністрування, доктор педагогічних наук, професор, заслужений учитель України, відмінник освіти України.
Радиш Ярослав Федорович
Професор кафедри управління та адміністрування, доктор наук з державного управління, професор
ЖараяСвітлана Борисівна
Професор кафедри управління та адміністрування, доктор наук з державного управління, професор
Мазур Геннадій Федорович
Професор кафедри управління та адміністрування, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України
Халецька Аліна Анатоліївна
Професор кафедри управління та адміністрування, доктор наук з державного управління, професор, академік Академії економічних наук України
Халецький Андрій Вікторович
Доцент кафедри управління та адміністрування, кандидат наук з державного управління, доцент
Києнко-Романюк Лариса Анатоліївна
Доцент кафедри управління та адміністрування, кандидат педагогічних наук, доцент
Кухарчук Петро Михайлович
Доцент кафедри управління та адміністрування, кандидат наук з державного управління, доцент
Семко Майя Іванівна
Доцент кафедри управління та адміністрування, керівник спеціальності «Публічне управління та адміністрування», кандидат педагогічних наук, доцент
Герасимюк Костянтин Харитонович
Доцент кафедри управління та адміністрування, кандидат наук з державного управління, доцент
Пойда Сергій Андрійович
Доцент кафедри управління та адміністрування, кандидат педагогічних наук, доцент
Поважук Олена Петрівна
Старший викладач кафедри управління та адміністрування, доктор філософії з публічного управління та адміністрування
Біла Лілія Миколаївна
Методист спеціальності «Публічне управління та адміністрування», магістр публічного управління та адміністрування
Дабіжа Людмила Петрівна
Методист спеціальності «Публічне управління та адміністрування», магістр публічного управління та адміністрування
Стажування
Нагороди